BEKLENTİLER Mİ?

BEKLENTİLER Mİ?

Okullar tatil oldu “Yaşasın tatil geldi! “ diye sevinirken; kimimize göre kısa kimimize göre uzun bir tatilden sonra tatilin sonuna çoktan geldik. Herkeste bir telaş bir heyecan bir koşturmaca… Ne oldu ne oluyor demeye kalmadan herkesin kafasından geçen beklentileri duyar gibi oluyorum.

Veliler;

“Yine okul işin yoksa okul müdürü ile görüş öğretmeni ile görüş servis şoförü ile görüş kırtasiyesi giyimi vb. Offf offf.”

Hadi hayırlısı. Bir de çocuk birinci sınıfa başlayacaksa başarılı iyi bir okul okulda başarılı olan öğretmen bulunmalı bunun için yapılması gereken ne varsa yapılmalı tanıdıklar  dostlar devreye sokulmalı aranmalı çocuk o okula başarıyla yerleştirilmeli.

Sonrası…

Okul müdürü ise;

“Öğretmenler hele bir araya gelsinler kurulu yaparız okul öğretime hemen hemen hazır birkaç eksik kalan işi de hallettik mi tamam sayılır. Bunun için de biraz paraya ihtiyaç var onu da kayıtlarla hallederiz. Kurulu toplar; sınıfları belirler görev paylaşımları da yapar planlamaları da zamanında bitirebilirsek rahata çıktık sayılır. Bazı dersler de boş geçer mi öğretmen gelmezse ne yapabilirim.”

Sonrası…

Öğrenci;

“Ne güzel okul derdi yoktu. Yine aynı şeyler erken yat erken kalk çabuk ol servisi kaçırma çantanı almaya unutma dersine çalış öğretmenini iyi dinle arkadaşlarınla iyi geçin (kavga etme) etüde katıl dershaneye git sınavlara hazırlan vb.”

Sonrası…

Ailemiz;

“Bizimle zamanını nasıl geçireceğini planladın mı? Her şey iş değil ne zaman gerçek anlamda yanımızda olacaksın? Yine her şeyi sensiz mi yapmak zorunda kalacağız?  Okuldaki işini eve getirme lütfen  sen neden okulda kalmıyorsun bak herkes senin gibi mi? Onlar ne yapıyorsa sen de onlar gibi yap. Sen ne yapacağını sanıyorsun hadi bırak düşünmeyi de gel biraz bizimle zaman geçir.”

Sonrası…    

Öğretmen;

 “Bazı konuları velilerle paylaşsam mı? Evdekileri nasıl ikna ederim zümrem ile anlaşmam lazım. Yeni gelen ve giden öğrenci var mı? Müdür ile bazı şeyleri net konuşmak lazım. Bir de boş vermişlik yapmasalar. Planları öğrencilere göre mi yapsam? Bu sene program nasıl yetişecek?  Bu öğrencilerle bu iş olmaz bu öğretmenlerle bu iş olmaz bu yönetimle bu iş olmaz.”

Sonrası…

Fotoğrafın görünen tarafı böyle sayılır. Herkes bir şeyler düşünür tasarlar da paylaşır mı bilmem. Fotoğrafa biraz da farklı bir yerden olumlu taraftan bakmak gerekiyor.

Sonrası…

Birlikte göreceğiz. Fotoğrafa nereden nasıl baktığımıza bağlı günler sonra tekrar bakalım…

Fotoğrafa siz nerden bakıyorsunuz?

Her şey düşündüğünüz gibi güzel olsun…

Beğendiyseniz Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir