Eğitici Eğitimi Ağustos 2009

EĞİTİCİ EĞİTİMİNİN HİKAYESİ
        30_004.JPG 31-1.JPG resimler_2009_07_30_014.JPG
        30_005.JPG  31-2.JPG 31-3.JPG
Kısmi zamanlı eğitimcilerin eğitimi için son hazırlıkların tamamlanmaya çalışıldığı ve katılımcıların çalışmanın yapılacağı, Koç okullarına gelmeleri heyecanlı bekleyişin son anları.
 1-8.jpg 1-3.JPG 1-4.JPG
1-5.JPG 1-6.JPG 1-7.JPG
Seminerin 1. günü Açılış ve konuşmalardan sonra herkes kendi grupları ile yapılan planlamaya uygun olarak devam ederken.   Gruptaki katılımcıların birbirleriyle tanışmaları ve çalışmalara istekli katılımları ayrı bir güzellikti.
2-1.JPG  2-2.JPG 2-4.JPG
 2-6.JPG  2-9.jpg 2-5.JPG
2-3.JPG 2-8.JPG4-2.jpg
Seminerin 2. günü sabah sporu, plana uygun olarak çalışmalara devam edilmesi, bahçedeki etkinlikler, katılımcıların kendilerini tanıtan afişlerin sergilenmesi, Kulaktan kulağa oyununda diğer guruptaki katılımcılarla bizim katılımcılarla yer değişmeleri ve etkinliğe devam etmeleri eğitim ortamının daha da  neşelenmesine ve birlikteliğin hızlanmasını sağladı. Akşamları ise yorgunluk atmak için 9 kişilik voleybol maçlarımız bir başka idi.
3-7.jpg Akşam sohbetinde ise;

Öğretmen Akademisi Vakfı Kurucularından

İbrahim BETİL bizlerle birlikte idi. Sürecin, hayalin başlangıcını ve diğer deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. katılımcılardan gelen soruların yanıtlanması ile tamamlanmasıı ardından ikili sohbetlere devam edildi.

3-1.JPG 3-2.JPG 3-3.JPG
3-4.jpg 3-5.jpg 3-6.jpg
Çalışmanın 3. günü en yoğun günümüzdü çalışmaya sabah saat 09.00 da yapılan planlamaya uygu olarak başlandı. Saat 16.30 da 3. gün içi çalışmalarımız tamamlandı. Çalışmalarımıza sürekli destek olanlardan Mehmet Namık AYDIN’ın sunumu gün içi  çalışmalarının sonunda yer alması bizim için ayrı bir deneyimdi. Teşekkürler Mehmet Namık AYDIN.  Saat 22.00 da katılımcılarla tekrar bir araya gelindi. Takım çalışmasına yönelik etkinlik yapıldı. Gece yarısına kadar süren tartışmalar katılımcıların birbirlerini daha iyi tanımalarını sağladı. Bu arada gizlice çekilen videolar bu çalışmanın sağlam kanıtlarıydı. Bu katkılarından dolayı Sevilay ATMACA’ya teşekkür ederiz.
4-3.jpg 4-5.jpg  4-9.jpg
Çalışmanın 4. günü planlamaya uygun olarak seminere başlanıldı. Belirlenen saatte Milli Eğitim Bakanlığı; İlköğretim Genel Müdürü İbrahim ER, Öğretmen Yetştirme ve Eğitimi Genel Müdürü Ömer  BALIBEY çalışmaları yerinde görmek için sınıflarda incelemelerde bulundular.
4-8.jpg 4-6.jpg
İşte Gökkuşağını oluşturmak ve Öğretmen Akademisi Vakfı’na katılmak için bir araya gelmiş olan yeni arkadaşlarımız.
5-5.jpg 5-4.jpg 5-2.jpg
Eğitim programının 5. günü uygulamaların yapıldığı ve paylaşımların en üst noktalarda olduğu duyguların daha yoğun yaşandığı bir gündü.
7-1.JPG 7-2.JPG 7-5.jpg
Çalışmalarımıza sürekli destek olanlardan Mehmet ÖZEL’in  sabah oturumundaki sunumu başka bir güzellikte idi.Teşekkürler Mehmet ÖZEL. Ayrıca Ziya SELÇUK’un eğitim ile ilgili engin deneyimlerinden bazılarını bizlerle paylaşması nefes eğitimi konusudaki etkinlik farklı bir yaklaşımdı. Teşekkürler Ziya SELÇUK
 7-4.jpg 7-3.JPG 7-6.jpg
Bu süreci sözcüklerle ifade etmektense burada o duyguları yaşamak daha güzeldi.  GÖKKUŞAĞI nı oluşturmak için çaba sarfedenlere, destek verenlere ve katılanlara TEŞEKKÜRLER…
ARAMIZA HOŞ GELDİNİZ.
SİZLERDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİM.
HERŞEY DÜŞÜNDÜĞÜNÜZ GİBİ GÜZEL OLSUN.    
Beğendiyseniz Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir