İSİMLERİ İLE SESLENMEK

İSİMLERİ İLE SESLENMEK

Okulların açıldığı ilk gün ve daha sonra ki günlerde bazı okulların sınıflarından gelen sesler “çocuklar arkadaşlar oğlum kızım yavrum gibi sözcüklerin duyulmasıyla devam eder. Okul koridorunda ve bahçesinde ise yine aynı seslenme sözcüklerini duyabiliriz. Öğrencilerimizle tanışma ve daha sonraki günlerde de öğrencilerinize isimleri ile seslenebilmeniz için hepinizin bildiği uygulanmış olan birkaç örneği paylaşmanın bir zararı olmaz sanırım.

 

  • İsimlik şeklinde hazırladığınız kartonlara veya kâğıtlara öğrencilerinizin isimlerini yazın ve  oturdukları sıranın üzerine koyun.

 

  • Okulun ilk günlerinde isim listesinden öğrencilerin isimlerinin okunması.

 

  • Yapışkanlı renkli kâğıtlara öğrencilerin isimlerini yazarak önlük gömlek veya ceket ceplerinin üzerine yapıştırmak.

 

  • Renkli kartonları çiçek şeklinde hazırlayıp öğrencilerinizin isimlerini yazıp isimlerini okuduğunuz öğrenciyi yanınıza çağırıp toplu iğne ile görebileceğiniz şekilde önlüğüne iğne veya başka bir şeyle tutturun.

 

  • Sınıf oturma planını bir kâğıdın üzerine çizin. öğrencilerin isimlerini oturduğu sıralara göre oturma planının üzerine yazın. İsterseniz vesikalık resimlerini yapıştırarak oluşturabilirsiniz. Sınıf duvarına asabilirsiniz isterseniz masanızın üzerinde tutabilirsiniz.

 

  • Her öğrenci için fiş cümlesi şeklinde adı ve soyadının bulunduğu kartlar.( Balık Çiçek Balon vb) şeklinde hazırlayın. Öğrenci sayınız kadar şeffaf torbadan isimlikleri koyabileceğiniz ceplikler hazırlayın. Varsa öğrencilerinizin resimlerini cepliklere ve kartlara yapıştırın. Cepliklerde duran isimlerini alarak size getirmeleri ertesi gün sizin masanızdan alarak ceplik
    Beğendiyseniz Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir