KUŞLARIN YARIŞI

kuslar.jpg     KUŞLARIN YARIŞI

Bir dergide okudum çok hoşuma gitmişti sizlerle paylaşmak istedim.

Günlerden bir gün bütün kuşlar bir araya toplanmışlar. En yükseğe ulaşabilme yarışı düzenlemeye karar vermişler. O gün gelmiş ve bütün kuşlar yeryüzünden uçsuz bucaksız gökyüzüne doğru kanatlarını çırparak yükselmeye başlamışlar. Yarışmanın ilerleyen zamanında bazı kuşlar yorulmaya ve yarıştan çekilmeye başlamışlar. Kartal ve bazı kuşlar uçmaya devam etmişler. Bir zaman sonra kartal kendinden emin şöyle aşağıya bakmış diğer kuşların aşağıya doğru inmeye başladıklarını görmüş.

Biraz daha yükselmek için kanatlarını çırpmış kendince yeterince yükseklere çıktığı kararını almış ve artık o da kanat çırpmaktan vazgeçmiş tam bu sırada kartalın sırtındaki o koruyucu tüylerin arasına saklanmış ve oraya kadar kartalın sayesinde gelmeyi başarmış olan çelimsiz çalıkuşu pır diye diye kanat çırparak daha yükseklere uçmaya başlamış. Kartal ona bakarken o gözden uzaklaşmış ve daha yükseklere ulaşmış.

Çocuklarımızda öyle değil mi? uçmaya başladıkları zaman yanlızca bakalım ve onlara güvenelim. Yaşamlarına müdahale edip özgürce uçmalarına engel olmayalım.

Beğendiyseniz Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir