ÖDÜL MÜ?

23570MilkChocolateCherryCordials.jpg                    ÖDÜL MÜ?
 
     Eğitim verdiğimiz okulların birinde çalışmanın son gününde ödül üzerinde konuşurken katılımcı öğretmenlerimizden biri kendi yaşamından bir bölümü bizimle paylaştı.
     Kızımın öğretmeni o yıl Amerika’ya gitmiş ve dönüşünde de güzel çikolatalardan almış. Sınıfındaki öğrencilerine verdiğim ödevleri kim daha önce yapar ve bana ilk önce gösterirse ona Amerika’dan getirdiğim çikolatadan vereceğim demiş.
     Çocuklar arasında bir yarış başlamış. Öğretmen arkadaşımıza da kızı tarafından baskı başlamış. Baba erkenden okula gidelim ödevimi öğretmenime göstermek istiyorum diye.
     Öğretmen olarak verilen ödevlerin onun görevi ve öğrendiklerini pekiştirici bir çalışma olduğunu düşündüğünü ifade etti. Çocuğunun artık verilen ödevlerin amacını bir kenara bıraktığı yalnızca yapmış olmak ve söylenen ödülü almak için yaptığını belirtti.
      Bir gün öğretmenin verdiği ödevi alel acele bitirdiğini.Ertesi sabah erkenden yola koyulduklarını. Okula erkenden vardıklarını ve öğretmeninin odasının kapısının önünde bir süre bekledikten sonra kızının ödevlerinin incelenmesi için öğretmeni ile görüşmeye girdiğinde çok mutlu olduğunu belirtti.
       Öğretmenle görüşmesinden sonra yüzünden düşenin ise bin parça olduğunu birkaç yanlışından dolayı öğretmeninden söz verdiği ödülü alamadığını babasına anlatmış.
       Bu olaydan sonra baba kızının görevlerini yapması için  ne kadar çaba gösterse de kızının artık eskisi gibi olmadığını yaşamında çok büyük değişiklikler olduğunu belirtti.
       Ödülün; Bazı insanların yaşamında nasıl o

Beğendiyseniz Paylaşabilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir